Новости

Где купить на поезд билет онлайн

В наш век цифровых технологий и интернет-магазинов сайты, на которых возможно совершить покупку билетов онлайн просто необходимы. Они существенно облегчают жизнь людей, которые предпочитают поезд другим


Kiedy i jak sadzić tulipany jesienią

Sadzenie roślin cebuli w okresie jesiennym zapewnia im terminowe i doskonałe kwitnienie w następnym sezonie

Sadzenie roślin cebuli w okresie jesiennym zapewnia im terminowe i doskonałe kwitnienie w następnym sezonie. W tym artykule rozważymy, kiedy sadzić tulipany jesienią, aby były dobrze ukorzenione, łatwo przenoszone przez zimę na otwartej glebie.

Zasadniczo cebulki tulipanów można sadzić w ziemi jesienią i wiosną. Ale w miesiącach wiosennych tylko nowoprzybyli są obsadzeni tulipanami, którzy nie są świadomi zasad sadzenia bulwiastych upraw. Ale doświadczeni hodowcy kwiatów i ogrodnicy mają rację, gdy zalecają sadzenie cebulek tulipanów jesienią.

Sadzenie tulipanów w upadku w ziemię - odpowiedzialna sprawa. Przecież ilość i jakość kwitnących pąków w sezonie wiosennym zależy od przestrzegania zasad sadzenia, właściwej opieki. Nieprawidłowo wybrany czas, nieprzestrzeganie ważnych zasad lądowania materiału sadzeniowego często prowadzi do nieodwracalnych i niepożądanych konsekwencji.

Nieprawidłowo wybrany czas, nieprzestrzeganie ważnych zasad lądowania materiału sadzeniowego często prowadzi do nieodwracalnych i niepożądanych konsekwencji

Najbardziej optymalny czas na sadzenie cebul tulipanów jesienią

Jeśli wybierzesz niewłaściwy czas sadzenia kwiatów: cebula zamarznie, gnije, czasem kiełkuje, ale późno, ze złym rozkwitem. W rezultacie wszystkie siły są marnowane.

Niektórzy niedoświadczeni ogrodnicy i miłośnicy kwiatów często dbają o pytanie: „Kiedy sadzić tulipany - jesienią lub na wiosnę?”

W związku z tym sadzenie cebulek tulipanów jest uważane za preferencyjne jesienią niż w sezonie wiosennym? Cały problem polega na tym, że tulipany posadzone wiosną kwitną późno i mają brzydkie pąki.

Dość szybkie kiełkowanie tulipanów wiąże się z tzw. „Okresem chłodzenia”. Przecież to właśnie w tym okresie czasu substancje pojawiają się w cebulkach, które zapewniają dobry rozwój, wzrost roślin. Dzikie tulipany pojawiają się głównie wiosną po stopieniu śniegu, w wyniku czego ogrodnicy mają tendencję do tworzenia podobnych warunków dla gatunków roślin uprawnych.

Dzikie tulipany pojawiają się głównie wiosną po stopieniu śniegu, w wyniku czego ogrodnicy mają tendencję do tworzenia podobnych warunków dla gatunków roślin uprawnych

Cebulki tulipanów można sadzić nawet w grudniu w obecności śniegu, ale w takiej sytuacji konieczne jest przykrycie kwietnika liśćmi świerku, suchymi liśćmi i śniegiem, aby zapobiec zamarzaniu kwiatów.

Ale mimo wszystko czasami nawet doświadczeni ogrodnicy mylą się z ustawianiem idealnych dat przy sadzeniu cebul tulipanów jesienią. Jeśli spóźnisz się z sadzeniem - cebule nie wyrastają przed zimnem (późniejsze kiełkowanie), robisz to bardzo wcześnie - rośliny wyrastają już w sezonie jesiennym i zamarzają przy pierwszym zimnie.

I nawet przy wczesnym sadzeniu, ogród kwiatowy może łatwo zarastać ziołami, chwastami, które wiosną i latem będą zakłócać normalny rozwój tulipanów.

Artykuł w temacie: Jak sadzić sadzonki winogron

Najbardziej optymalny czas to temperatura gleby od +8 do -10 stopni. Zasadniczo ta temperatura występuje 20 września lub na początku października. Terminy te nie są stałe, wszystko zależy od pogody. Jak wspomniano powyżej, zasadziłem wcześnie - tulipany nie zakwitną wiosną lub zamarzną w ogóle. Spóźnił się do sadzenia - rośliny nie mają czasu, aby zakorzenić się (30-45 dni), w związku z czym słaby rozwój tych roślin będzie obserwowany wiosną. A jednak: „Kiedy tulipany zostaną posadzone jesienią?” Odpowiedź jest jednoznaczna: „Konieczne jest sadzenie tulipanów w czasie, gdy temperatura gleby wynosi do + 10 stopni”.

Widok nie powinien być pomijany, a głębokość wysiadania powinna być równa 3 średnicom żarówki kwiatowej. Sadzonki powinny być umieszczone w odległości 10 cm od siebie i 25 cm między rzędami.

Sadzenie kwiatów należy wykonywać ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia systemu korzeniowego roślin. Po posadzeniu cebul konieczne jest wyrównanie łóżek. Dzieje się tak, aby woda nie stagnowała w jednym miejscu i była rozprowadzana równomiernie w całym miejscu.

Warunki pogodowe są zawsze różne. Odpowiedź na pytanie, kiedy jesienią sadzić tulipany, po prostu powiedz samej naturze. Jeśli w przyszłości nie ma potrzeby kopania, miejsca, w którym rosną kwiaty, lepiej wybrać w jakiś sposób, na przykład - kijem. Wszakże w przeciwnym razie, wykonując różne prace w ogrodzie, możesz uszkodzić korzenie roślin.

Postępuj zgodnie ze szczegółowymi zasadami ochrony cebulek kwiatowych

Żarówki należy zbierać, gdy ich liście żółkną, a łuski cebulowe staną się jasnobrązowe. Dojrzałość cebul można określić następującą metodą: koniec łodygi jest zawinięty w pierścień. Jeśli pierścień łatwo się obraca - cebula jest dojrzała.

Kopanie cebulki kwiatowej w czasie jest bardzo ważne. Jeśli zostanie to zrobione wcześnie, skala będzie słaba, a nie dojrzała, a zatem żarówka będzie bardzo trudna do przechowywania, jest bardzo łatwa do uszkodzenia i szybko ulega wpływowi infekcji grzybiczych. Wczesne kopanie prowadzi do utraty dekoracyjnych cech kwiatu. Późne kopanie jest również niemożliwe, ponieważ nie można znaleźć cebuli, staje się ona zbyt dojrzała, liście kwiatów są rozproszone, istnieje niebezpieczeństwo uszkodzenia przez łopatę.

Tulipany można kopać od końca czerwca do połowy lipca. Żarówki należy sortować oddzielnie według rodzaju, usuwając i wyrzucając uszkodzone, chore.

Jak prawidłowo przechowywać cebulki tulipanów do jesieni i do sadzenia? Przechowuj żarówki w wentylowanym pomieszczeniu, gdzie światło dzienne nie przechodzi i nie ma przeciągów. Głównym warunkiem jest utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniu. Jeśli budynek jest bardzo zimny, pączek kwiatu może nie pojawić się przez długi czas. Ponadto naruszenie reżimu może prowadzić do pojawienia się „ślepych” pąków. Dlatego podczas przechowywania zawsze należy sprawdzić tulipany, usuwając chore, zgniłe okazy. Tylko przy odpowiedniej pielęgnacji zapewniony będzie dobry, zdrowy materiał do sadzenia.

W lipcu temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 25 stopni, w sierpniu około 20. Ale we wrześniu temperatura powinna zostać obniżona do 17 ° C, a pomieszczenie powinno być mniej wentylowane.

Każdy doświadczony ogrodnik ma swoje tajemnice dotyczące przechowywania tulipanów przed sadzeniem jesienią.

Ważne wymagania dotyczące dobrego przechowywania:

 • kopanie żarówek należy wykonywać ostrożnie, aby wyeliminować uszkodzenia mechaniczne i infekcje grzybicze;
 • Cebulę należy przechowywać w pudełkach (najlepiej w drewnianych), można wykonać okno na termometr;
 • wszystkie kopie muszą być ułożone oddzielnie, w przeciwnym razie mogą zatopować się i zestarzeć;
 • Cebula musi być lekko pokryta trocinami, pochłania nadmiar wilgoci;
 • wewnątrz, powierzchnia, na której będą umieszczone szuflady, powinna być sucha;
 • kontrola temperatury (optymalnie 15 stopni).

Niektóre rodzaje cebul tulipanów (jak inne bulwiaste) można zachować do jesieni, trzymając je w lodówce, gdzie temperatura wynosi 3-5 stopni.

Jak sadzić tulipany w ziemi

Łóżka tulipanowe powinny być wykonane w miejscach, gdzie jest dużo światła i płaska powierzchnia gleby. Nieprawidłowo wybrane miejsce z dużą liczbą otworów może spowodować gnicie korzeni kwiatu, ponieważ gleba na takich obszarach jest bardzo mokra.

Na obszarach, które nie są penetrowane przez światło słoneczne, rośliny kwitną przez długi czas, pąki są małe i brzydkie.

Działka przeznaczona do sadzenia kwiatów, musi być przygotowana zgodnie ze wszystkimi zasadami, musi być wykopana i zapłodniona. Do tej uprawy nadaje się lekko kwaśna gleba, więc dobrze będzie, jeśli gleba będzie nawożona popiołem drzewnym, kompostem i nawozami fosforanowymi.

Piękne kwitnienie zapewni dobry materiał do sadzenia: duże i zdrowe cebulki.

Przed sadzeniem roślin w ziemi, materiał do sadzenia należy umieścić w nocy w lodówce. Rano cebulki należy traktować roztworem nadmanganianu potasu i środka przeciwgrzybiczego.

Ważne zasady sadzenia jesienią:

 • należy wybrać miejsce, wybrać najbardziej odpowiednie miejsce, w którym jest dobre oświetlenie;
 • rośliny powinny zapewniać luźną, miękką glebę;
 • ziemia powinna być wykopana i zapłodniona;
 • cebulki należy sadzić na głębokości 15 cm;
 • odległość między roślinami powinna wynosić 10 cm;
 • większe żarówki muszą być pozostawione na środku;
 • przed sadzeniem konieczne jest sortowanie roślin;
 • Zimą rośliny muszą być chronione przed gryzoniami.

Przed nadejściem zimnej pogody powinieneś mieć czas na pokrycie tulipanów słomą, liśćmi drzew ... Te środki zapobiegają zamarzaniu kwiatów i zwiększają plon w następnym sezonie.

Od kiedy sadzić tulipany jesienią, następny sezon zależy od ich rozwoju, wzrostu, kwitnienia i piękna pąków. Jeśli zastosujesz się do zasad sadzenia cebulek, tulipany z pewnością będą wdzięczne za doskonałe kwitnienie.

Jesień to świetny czas na sadzenie kwiatów, które w kolejnych sezonach zachwycą całą rodzinę i otaczających ludzi kwiatostanem i zapachem.

Dołącz do grupy i możesz wyświetlać obrazy w pełnym rozmiarze.

Niektórzy niedoświadczeni ogrodnicy i miłośnicy kwiatów często dbają o pytanie: „Kiedy sadzić tulipany - jesienią lub na wiosnę?
A jednak: „Kiedy tulipany zostaną posadzone jesienią?
Jak prawidłowo przechowywać cebulki tulipanów do jesieni i do sadzenia?
Copyright © ООО «Брат». Все права защищены. Тел.: 8 (495) 664-32-75